Śmigłowiec Mi-2

na dachu budynku przy ul.gen. Kazimierza Sosnkowskiego
Use your scrollwheel :)
Rating:0/10

na dachu budynku przy ul.gen. Kazimierza Sosnkowskiego

Get Directions

Mi-2 to wielozadaniowy śmigłowiec, z trójpłatowym wirnikiem nośnym, o duraluminiowej półskorupowej konstrukcji zaprojektowany przez radzieckie biuro konstrukcyjne pod kierunkiem Michaiła Mila. Śmigłowiec produkowany wyłącznie przez Zakłady PZL w Świdniku był jedyną jednostką radziecką, którą budowano poza ZSRR.

Obecnie śmigłowiec Mi-2 nie spełnia standardów obowiązujących w ratownictwie medycznym ze względu na zbyt dużą masę własną, niewystarczającą moc zespołu napędowego, duże zużycie paliwa, brak możliwości prowadzenia lotów IFR (lot IFR oznacza lot wykonywany zgodnie z przepisami dla lotów według wskazań przyrządów), duży hałas w kabinie oraz niski pułap zawisu bez wpływu ziemi.

W 1981 roku śmigłowiec Mi-2 wykorzystany został w filmie o przygodach agenta 007. W końcowej scenie filmu Tylko dla twoich oczu na spotkanie z Bondem (w rolę agenta wcielił się Roger Moore) Mi-2 przylatuje radziecki generał Gogol (w tej roli Walter Gotell). Maszyna została sprowadzona z Warszawy, a na jej poszyciu można bez problemu odczytać logo zakładów „PZL Świdnik”.

january, 2021

Sort Options

No Events

Help us improve the translation for your language

You can change any text by clicking on (press Enter after changing)