Książka

Drodzy Spacerowicze,

book-mockupstrona ta powstała w oparciu o trzy tomy mojej książki „Lotniczy spacer po Warszawie”, która części z Was jest zapewne znana. Ta książka to opowieść o ludziach, miejscach i wydarzeniach, którzy sprawiają, że marzenia się spełniają. To pół przewodnik turystyczny, pół historyczna opowieść o lotniczej Warszawie. To opowieść o niezwykłej historii polskiego lotnictwa. Opowieść  o ludziach, którzy to lotnictwo tworzyli i wciąż tworzą, byli i nadal są jego częścią.

Zarówno trzytomowy przewodnik historyczny, jak i jego wirtualna wersja, prezentują blisko 150 miejsc w Warszawie, które wiążą się z polskim i światowym lotnictwem. Niektóre z nich to pomniki, miejsca walki, śmierci lub… narodzin. Inne, przez swoją nazwę, utrwalają pamięć o wybitnych ludziach lub ich dziełach. Wiele z zaprezentowanych treści i zdjęć ma w przewodniku swoją premierę.

Drukowany przewodnik podzielony jest na trzy tomy. W każdym znajdują się punkty, które warto zwiedzić w poszczególnych dzielnicach. Każda z 14 dzielnic posiada też swoją mapę, aby ułatwić wędrówki po mieście.

Tak książka i jej wirtualne uzupełnienie to zaproszenie do spaceru po mieście, które nadal skrywa dużo tajemnic i ciekawych miejsc. Internetowa wersja zawiera większość miejsc, które znalazły się w książkach. Ma ułatwić odszukanie tych miejsc i zaplanowanie prawdziwych spacerów. Opisy w wersji wirtualnej przewodnika są skrócone, by zachęcić do spacerów i wędrówek. Najlepiej z drukowanym tomem w ręku, który zawiera dużo więcej ciekawych informacji i historii.

Mam nadzieję, że książki i ich wersja internetowa staną się wartą uwagi propozycją nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale również turystów z kraju i ze świata, którzy zapragną wyjść poza utarte szlaki stolicy. Jestem przekonany, że propozycje te dostarczą czytelnikowi ciekawych informacji, które pozwolą popatrzyć na Warszawę z innej perspektywy.

Trzytomowy przewodnik w specjalnym pudełko oraz każdy z tomów osobno są dostępne w sklepie Wydawnictw Naukowych Instytutu Lotnictwa. www.ilot.edu.pl/sklep

Życzę interesujących wrażeń i do zobaczenia na lotniczych szlakach Warszawy!

Witold Świeczak

21spacerownik

ISBN tom 1: 978-83-63539-17-7

ISBN tom 2: 978-83-63539-18-4

ISBN tom 3: 978-83-63539-19-1

ISBN całość: 978-83-63539-16-0

Help us improve the translation for your language

You can change any text by clicking on (press Enter after changing)